Koronavirus (COVID-19) - Často kladené dotazy

Vážení zákazníci,

šíření koronaviru (COVID-19) se přirozeně týká i nás v bitibě a také ovlivňuje náš obvyklý život. Celý bitiba tým a všichni naši partneři dělají maximum ve dne i v noci pro to, aby Vás mohli zásobovat v této výjimečné situaci při zachování obvyklé vysoké kvality služeb.

Samozřejmě je v současné situaci na prvním místě vedle spokojenosti našich zákazníků a jejich domácích mazlíčků také zdraví našich zaměstnanců. V našich kancelářích a logistických centrech jsme podnikli rozsáhlá ochranná opatření, abychom pomohli zpomalit šíření koronaviru. Zároveň pracujeme na tom, abychom zajistili, že vaše objednávka dorazí spolehlivě a bezpečně. 

Dodávka

Budou všechny produkty stále dostupné?

Vzhledem k vysokému objemu objednávek se může stát, že Váš požadovaný produkt již nebude k dispozici. Snažíme se udržet dostupnost našich položek na nejvyšší možné úrovni. Více zboží je již na cestě k nám.

S ohledem na ostatní zákazníky bychom Vás rádi požádali, abyste Vaši objednávku zadali jako obvykle pouze v případě potřeby.

Pokud je určitá položka vyprodaná, určitě Vám můžeme nabídnout vhodnou alternativní položku z naší nabídky.

Mám očekávat zpoždění dodávky?

Vzhledem k velmi velkému objemu objednávek se může dodání Vaší objednávky zpozdit o cca 3 dny. Náš logistický tým však pracuje velmi tvrdě na tom, aby zajistil co nejrychlejší dodání Vaší objednávky.

Jakmile je Vaše objednávka na cestě, obdržíte oznámení o odeslání s odkazem na Vaši vybranou doručovací službu. Pomocí tohoto odkazu můžete sledovat stav doručení zásilky a v případě potřeby změnit datum doručení.

Mohu se nakazit virem prostřednictvím zásilky?

Možná jste se v těchto dnech ptali, zda je stále bezpečné přijímat balíček od bitiby.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je pravděpodobnost, že infikovaná osoba kontaminuje zboží virem, velmi nízká. Riziko nakažení koronavirem prostřednictvím balíčku, který urazil velkou vzdálenost a byl vystaven různým vnějším podmínkám a teplotám, je také velmi nízké.

Studie ukazují, že koronaviry mohou přežít na površích různých předmětů pouze po krátkou dobu.

Pokud si však stále nejste jisti, můžete obdržené zásilky a produkty očistit pomocí jednoduchého dezinfekčního prostředku, abyste ochránili sebe a ostatní. Očistěte také své ruce alkoholickým dezinfekčním prostředkem na ruce nebo si je důkladně umyjte mýdlem a vodou. Nedotýkejte očí, úst nebo nosu.

Služby a platba

Může dojít k prodlevám v internetovém obchodu?

Bohužel může vysoké zatížení obchodu vést k prodlevám při načítání stránky. Děkujeme za pochopení.

Mohu platit na dobírku?

Zdraví našich zákazníků, dodavatelů a poskytovatelů služeb je pro nás nejdůležitější. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli NENABÍZET možnost platby na dobírku pro snížení rizika šíření a infekce COVID-19 (koronavirem). Toto rozhodnutí platí do odvolání. Pro uskutečnění objednávky můžete využít alternativní způsoby platby.

Více informací o Covid-19

Je Covid-19 nebezpečný pro mého psa?

Covid-19 je u lidí způsoben novým koronavirem SARS-CoV-2, který pochází z Číny. Spolkový výzkumný ústav pro zdraví zvířat Friedrich Löffler Institute (FLI) monitoruje současnou epidemickou situaci a zveřejňuje nejnovější vědecké poznatky. Vědci předpokládají, že lidský koronavirus byl původně přenesen na člověka prostřednictvím netopýrů, luskounů nebo hadů. Nedávno byl oznámen případ, ve kterém byly viry nalezeny také na nosu a ústech zdravého psa z Hongkongu. Odborníci se však domnívají, že koronaviry pes získal úzkým fyzickým kontaktem se svým vlastníkem. Skutečná infekce je tedy podle současných zjištění vědců po vyšetření psa v karanténě spíše vyloučena. Pokud jste v karanténě, je vhodné požádat blízkou osobu o pomoc při venčení domácích zvířat. Určitá karanténní opatření pro psy patřící nemocným lidem však dosud nebyla předepsána.

Je Covid-19 nebezpečný pro mou kočku?

Na konci roku 2019 byly v Číně ohlášeny první případy nové infekční choroby Covid-19 u lidí. Tisíce lidí na celém světě onemocněly touto nemocí a otázka, odkud koronavirus SARS-CoV-2 pochází, nebyla dosud plně zodpovězena. Podle současných vědeckých poznatků se onemocnění dýchacích cest přeneslo na lidi prostřednictvím netopýrů, luskounů nebo hadů. Podle nejnovějšího výzkumu Spolkového výzkumného ústavu pro zdraví zvířat (Friedrich-Löffler-Institut, FLI) je podle nejnovějších poznatků přenos SARS-CoV-2 z člověka na kočku a naopak nepravděpodobný. Covid-19 rovněž nepředstavuje žádné zdravotní riziko pro psy a jiná zvířata, jako jsou prasata nebo kuřata, ačkoli test u jednoho psa z Hongkongu byl pozitivní po vyšetření nosu a úst. Pro skutečnou infekci však musí být koronaviry zjištěny v těle, proto se předpokládá, že došlo k povrchové kontaminaci v důsledku těsného fyzického kontaktu s infikovanými lidmi. Při zacházení s domácími zvířaty je však vhodné dodržovat hygienická opatření.

Jak mohu nejlépe chránit sebe a své zvíře?

Přestože pravděpodobně není Covid-19 pro psy a kočky nebezpečný, měli byste věnovat větší pozornost obecným hygienickým opatřením při zacházení s domácími mazlíčky, zejména pokud u Vás nebo Vašeho zvířete pozorujete příznaky nemoci:

Zabraňte úzkému kontaktu s jinými zvířaty a lidmi, zabraňte také těsnému kontaktu mezi mezi Vámi a Vaším domácím mazlíčkem, jako je např. olizování, mazlení atd.

Po každém kontaktu si důkladně umyjte ruce, nejméně po dobu 20-30 sekund

Odstraňujte okamžitě exkrementy odpovídajícím způsobem a udržujte kočičí toaletu a Váš byt v čistotě

Obecné informace a aktualizace týkající se tématu koronaviru (COVID-19) lze nalézt na webových stránkách MZČR, Institutu Roberta Kocha a také v Global Veterinary Community.

Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se, že Vám i Vašim mazlíčkům budeme poskytovat naše bitiba produkty i nadále. Zůstaňte zdraví Vy i Vaši milovaní dvounozí a čtyřnozí blízcí!